אבחון סרטן עור שאינו מלנומה

 אבחון סרטן עור שאינו מלנומה

 

תסמינים (סימפטומים) לסרטן עור:  

סרטן עור שאינו מלנומה הם נגעים עוריים המופיעים או בצורה נודולארית (צורה של כדור קטן) או נגעים שטחיים (כתמים על גבי העור) שלרוב קיים גם שינוי בצבעם ביחס לאיזור בו הם מופיעים. הגידולים שכיחים יותר באיזורי הפנים, החזה והגב. 

פרט לשינויים ממוקדים אלו אין בדרך כלל תסמינים נוספים לגידולים והם ניתנים לאבחון קל יחסית על ידי רופא עור מומחה. לציין עם זאת, כי במקרים נדירים הגידול יכול לשלוח גרורות מקומיות או להתכייב וליצור דלקת מקומית ובמקרים אלו ייתכן דימום מהנגע ו/או הגדלה של בלוטות לימפה איזוריות.  

 

אבחון סרטן עור
מדובר בנגעים עוריים המופיעים או בצורה נודולארית (צורה של כדור קטן) או נגעים שטחיים (כתמים על גבי העור) … הגידולים שכיחים יותר באיזורי הפנים, החזה והגב.

רוב הנגעים מופיעים בעור הפנים וחלקם האחר באיזור החזה. הגידול יכול להיות במקומות אחרים בגוף אך נדיר שיימצא שם. הסיבה לכך היא ככל הנראה גורם התחלואה הראשון במעלה שהוא החשיפה לשמש.

הנגע יכול להיות בצורה כדורית (נודולארית) או שטוחה. הנגע הנודולארי מופיע כשהוא מורם מהעור הסובב אותו, יכול להיות בצבע של העור עצמו או כהה יותר ולעתים חלקים ממנו מכוייבים. הנגע השטחי (המהווה כשליש מכלל הנגעים) יותר שכיח באיזור החזה ונראה כמו כתם כהה יותר מהעור הסובב אותו, בדרך כלל בצבע אדום או צבע כהה יותר מהעור שמסביבו.

האבחון (על ידי מומחה מנוסה) יכול להיעשות על ידי מאפייני הנגע עצמו או על ידי נטילת דגימה מהגידול (או במסגרת הסרה מוחלטת של הנגע) ובדיקתו במעבדה פתולוגית

פרסומת