הדרכה להוספת בדיקות – הסבר כללי

 

האיזור האישי הוא בעצם מאגר נתונים אישי, סודי ומאובטח המרכז את כל הבדיקות הרלוונטיות שעשית ומאפשר לרופא או לכל מטפל לקבל לפניו, במסך אחד את תוצאות כל הבדיקות כולל בדיקות דם, המובאות בצורת תרשימים על מנת להקל על הבנת מגמות תוצאות הבדיקה, ואת כל הבדיקות הנוספות שנעשו כמו בדיקות הדמייה (סי. טי. , אם, אר. איי וכדומה), ייעוצים וחוות דעת אצל רופאים אחרים או פרטים נוספים חשובים. המאגר הוא ייחודי לכיוון של אבחון, מעקב או טיפול במחלות ממאירות ועל כן קיימית בו רק הבדיקות שהן חשובות ועקרוניות באמת למטרה מכוונת זו.  Screen Shot ezor ishiניסיון רב שנים בתחום מצביע על כך שאין ריכוז אמיתי וזמין של כל הבדיקות, למרות שאנשים נוטים לחשוב שבקופת החולים הם קיימים, אך טיפול ומעקב אחר מחלה מורכבת כל כך מתפרש על הרבה מטפלים ויועצים בקופת החולים, בבתי חולים, בשרותי רפואה פרטיים ועוד ואין ביניהם קשר אמיתי ובוודאי שהם אינם חולקים את המידע, החשוב לך, ביניהם.

 

באיזור האישי ניתן להוסיף למאגר הנתונים הפרטי בדיקות דם ותשובות בדיקות הדמייה / ממוגרפיה / ממצאי קולונוסקופיה וכל בדיקה חשובה אחרת. הבדיקות שיוכנסו יוצגו באופן ברור בעמוד הנתונים הראשי. בדיקות דם יוצגו בתרשימים השונים , ממצאי הבדיקות האחרות יוצגו בחלונות מיועדים וניתן לצפות בכל המסמכים בבחירת אותו הקובץ. הוספת נתונים למערכת הנה משימה פשוטה למדי והמערכת בנוייה להכנסה מהירה ופשוטה כולל בדיקת טעויות בהקלדה. אין ספק שתוך זמן קצר ניתן לרכוש מיומנות בהכנסת הנתונים ההופכת אותה לפשוטה עוד יותר. 

מבט כללי בדיקות דם

עמוד הוספת הבדיקות מחולק לשני חלקים מרכזיים: בחלקו העליון של העמוד ניתן להכניס תוצאות של בדיקות מעבדה (בדיקות דם) כאשר יוזן ערך מספרי של תוצאת הבדיקה.

 

החלק השני של עמוד הכנסת הבדיקות מאפשר הכנסת תשובה מתומצתת של מספר בדיקות חשובות בתחום וגם מאפשר לצרף קובץ סרוק למערכת, כשאותו קובץ ניתן יהיה לצפות בו.

  הוספת בדיקות מעבדה (דם): תמונת מסך משמאל.

קיימים 8 חלונות להכנסת בדיקות כשבכל חלון מספר בדיקות. הבדיקות מסודרות בחלונות על פי סוג הבדיקה – בדיקות כימיות של הדם, בדיקות סמנים (מרקרים) ועל פי טווחי הערכים של הבדיקות. קבוצות הבדיקות יוצגו גם בתרשימים בעמוד המרכזי. 

  בצד כל קבוצה קיים כפתור של הסבר לגבי הבדיקות באותו חלון (סימן השאלה הירוק). ניתן להכניס בדיקה בודדת או מספר בדיקות באותו חלון. יש לעדכן את הבדיקות במערכת לגבי אותן בדיקות שהוכנסו על ידי לחיצה על ״עדכן״ בתחתית החלון שבו הוכנסו בדיקות. 

אישור הוספת הבדיקות הן עבור כל חלון כך שיש ללחוץ על ״עדכן״ לאחר הכנסת בדיקות בחלון ולפני מעבר לחלון אחר. 

  תאריך: ברגע שבוחרים עם הסמן את השדה ״תאריך״ ייפתח תאריכון ובו ניתן לרשום את תאריך הבדיקה. יש לרשום את התאריך בו בוצעה הבדיקה בפועל ואין כל מגבלה על תאריכים אלו. 

ברגע שהוכנס תאריך לאחד מחלונות הבדיקה (ולא משנה איזה חלון) אותו תאריך יועבר גם לכל החלונות האחרים. הסיבה לכך היא שכאשר מבצעים בדיקות דם, בדרך כלל מבוצעות הרבה בדיקות באותו זמן והמערכת מכניסה באופן אוטומטי את תאריך הבדיקה לכל החלונות על מנת לחסוך בהקלדה חוזרת. 

במידה וחלק מהבדיקות שנעשו היו בתאריכים אחרים, יש לבחור את התאריך הנכון בראש אותו חלון. 

 

הוספת תוצאות בדיקות אחרות וצירוף קבצים: החלק השני של העמוד מאפשר להכניס תוצאות של מספר בדיקות חשובות ולצרף קבצים של תוצאות הבדיקות.  הבדיקות הן ממוגרפיה, תוצאת משטח צוואר הרחם, תוצאת בדיקת דם סמוי בצואה, תוצאת בדיקת קולונוסקופיה ואפשרות לסריקת כל מסמך חשוב אחר (תוצאות בדיקת סי.טי., אולטרסאונד, תשובות היסטולוגיות, ייעוצים אצל מומחים וכו׳).  בחלק זה האפשרויות לתוצאות הבדיקה  מובנות במערכת ויש לבחור את התוצאה מרשימה שתיפתח. הרשימות מכילות את האפשרויות המקובלות לבדיקה.

מבט כללי תוצאות בדיקות

  בכל אחד מהחלונות ניתן לצרף קובץ שנמצא במחשב על ידי לחיצה על ״צרף קובץ״ ובחירת הקובץ מהמחשב. בגמר העלאת הקובץ תינתן הודעה כי הקובץ הועלה בהצלחה. 

גודל אפשרי לקובץ הוא עד 2 מגה-בייט (2Mb).

על מנת שיהיה אפשר לצפות בקובץ באופן הטוב ביותר עדיף להכניס קבצים בפורמט PDF. 

 

סריקת קבצים מאפשרת להכניס קבצים שונים הקשורים למחלה כמו בדיקות הדמייה, בדיקות היסטולוגיות, ביקורי רופא, סיכומי אשפוז וכדומה. קיימות מספר קטגוריות של בדיקות והן נועדו על מנת להקל את החיפוש של הבדיקה מאוחר יותר. ניתן וגם מאוד רצוי לכתוב תיאור לקובץ, לדוגמא ״ התייעצות עם ד״ר ישראלי, אורולוג״ או ״CT בטן״ או ״ביופסיה בלוטות לימפה בבית השחי משמאל״ או ״ביופסיה משד שמאל״ . התיאור יופיע בעמוד ריכוז הסריקות תחת הקטגוריה אליה הוא משתייך (בדיקת סי.טי. , התייעצות רופא מומחה, התייעצות אונקולוג, בדיקת אולטרסאונד וכד׳) כשהמסמכים מסודרים לפי תאריך הבדיקה. 

השימוש באיזור האישי אינו כרוך בתשלום. להסברים נוספים ראה ״שאלות נפוצות״ בקישור הזה.

להסבר מפורט לגבי הוספת בדיקות מעבדה (דם) לחץ כאן.  להסבר מפורט לגבי הוספת בדיקות נוספות וצירוף קבצים לחץ כאן. 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
הדרכה: הוספת בדיקות דם