שאלות נפוצות FAQ

 

אני מתקשה בהכנסת הנתונים שלי, איך אפשר לעזור לי ?

קיימים שני סוגים של נתונים שכדאי לשמור. האחד הוא תוצאות של בדיקות מעבדה והשני הוא צילומים של מסמכים רפואיים כמו בדיקות סי.טי., ביופסיות או ביקורים אצל רופאים מומחים. בדיקות המעבדה מגיעות בדרך כלל על דף מודפס או שאפשר לראות אותם באינטרנט באתרים של קופת החולים או של בתי החולים השונים. בחלק ה״הדרכה״ באיזור האישי יש דוגמאות של בדיקות מעבדה שנעשו במספר מעבדות שונות. באיזור האישי יש לשמור רק חלק מבדיקות המעבדה והן אלה שהכי חשובות למעקב רפואי (תראו למשל שאין בדיקת סוכר או כולסטרול, וזה לא כי שכחנו אלא מפני שהחשיבות שלהם במקרה הזה אינה גדולה). ליד כל קבוצת בדיקות (הבדיקות מסודרות בקבוצות במתכוון) יש סימן שאלה ירוק ובו הסברים על הבדיקות ודגשים במידה וקיימים.

 

טעיתי בהכנסת נתון על בדיקה, איך ניתן לתקן זאת ?

בדיקות הדם מופיעות בצורה של תרשימים וכשהעכבר מגיע לשם קבוצת הבדיקות נפתחת תיבה ובה כתוב ״לסיכומים״. לחיצה על התיבה הזו או על שם קבוצת הבדיקות (כמו ״המטולוגיה״, ״כימיה I״, ״מרקרים II״) תפתח את עמוד סיכומי הבדיקות. בחרו את הבדיקה שאתם רוצים לשנות ולחצו על ״עריכה״ וכך תוכלו לשנות את תוצאת הבדיקה או את תאריך הבדיקה. תתקבל הודעה שהשינוי בוצע בהצלחה ולאחר שנייה הערך המתוקן יופיע בעמוד (וגם בתרשימים).

 

אפשר להעביר את תוצאות בדיקות הדם ישר מאתר האינטרנט של קופת החולים ?

העברת נתונים מאתרי הקופות תהייה אפשרית בעתיד, באותם אתרים בהם ניתן לייצא את התוצאות לקובץ אקסל. אנחנו שוקדים כעת על פיתוח הממשק שיקבל את תוצאות הבדיקות הקיימות בקופת החולים, יזהה אותן ויכניס אותם למקומן. גם עם השלמת הפיתוח המשתמש יהיה צריך להכנס לאתר הקופה לשמור את הקובץ ולהעלות אותו לאתר, כך שעדיין יהיה צורך בהתערבותו. העברה ישירה שבא ״יישאבו״ הנתונים מנתוני הקופות אינה צפוייה כעת וגם מפני שאנו לא שומרים את נתוני מספר הזהות של המשתמשים, מתוך דאגה ואחריות לסודיות הרפואית, ולפיכך לא תתאפשר העברה ישירה של הנתונים.

 

אין לי סורק אז איך אני יכול לשמור קבצים ?

סריקת מסמכים היא עניין פשוט בימינו ובעצם אפשר לצלם את המסמך בכל טלפון נייד ו… הנה יש מסמך סרוק. יש גם אפליקציות לטלפונים שסורקות את המסמכים בפורמט pdf (כלומר לא כקובץ תמונה אלא כקובץ pdf שהוא נוח יותר לקריאה) אבל גם תמונות תהיינה בהחלט מספקות. קיבלתם תוצאה של בדיקה חשובה ? צלמו אותה (תקפידו שתהייה תאורה טובה ושהמסמך יצא קריא) ותעלו אותה למקומה.

 

איזה סוגי קבצים ובאיזה גודל ניתן להעלות ?

כל קבצי התמונה המקובלים (jpg, png, tiff), קבצי מסמכים (doc, txt) וקבצי pdf כולם יעלו וייראו טוב במערכת. גודל הקובץ המירבי הוא 2Mb והוא יותר ממספיק למסמך רפואי של כמה עמודים. במידה ואתם מעלים מסמכים שצילמתם בטלפון הנייד, הקפידו לשלוח תמונה בגודל בינוני. לאחר שאתם מצלמים תמונה ואתם שולחים אותה במייל הטלפון שואל אתכם איזה גודל תמונה אתם רוצים לשלוח וגם מראה לכם את גודל הקובץ. אין תועלת בשליחת מסמכים ״כבדים״ (בעלי גודל גדול) ולמסמכים אלו ייקח יותר זמן להיות מוצגים כשתצטרכו אותם.

 

הסריקה / צילום המסמך לא מאוד ברורים כשאני רואה אותם ב״איזור האישי״ שלי, ניתן להחליף אותם ?

כן בהחלט. כאשר נכנסים ל״סיכומי סריקות״ או ״סיכומי ממוגרפיה״ או לכל שאר האפשרויות של הסיכומים יופיע עמוד ובו מרוכזות כל הבדיקות והמסמכים שהעליתם לאיזור האישי שלכם. בצד כל מסמך מופיעה הכיתוב ״עריכה״ ולחיצה עליו תאפשר לכם לערוך את המסמך, כמו לשנות את התאריך או להעלות קובץ אחר שיחליף את זה הקיים. לכל בדיקה ניתן להעלות קובץ אחד בלבד, כך שבאם אתם מעוניינים, המסמך שתעלו יבוא במקום זה הקיים.

 

אני לא רוצה להכניס נתונים לבד, מה אתם מציעים ?

בשלב זה אין שירות שבו אנו נכניס את כל הנתונים עבורכם.  ייתכן ובעתיד נפעיל שירות שכזה בצד שירותים נוספים.

 

איבדתי את קוד הכניסה לרופא ועוד שעה יש לי ביקור אצלו … מה לעשות ?

אל דאגה. ייקח הרבה פחות משעה לשחזר את הקוד (למעשה מדובר בכמה שניות).  הכנסו לעמוד ריכוז הבדיקות ומשם (בצד ימין למטה) ל ״עריכת פרטי משתמש״ . מתחת לתיבה של שינוי הסיסמא  כתוב ״בכדי לאחזר את הקוד לכניסה מהירה של הרופא/המטפל אשר הונפק לך במהלך הרישום לחץ כאן״ . תלחצו ו… עוד שניות ספורות הקוד יגיע לכתובת הדואר האלקטרוני שלכם.

הקוד הוא קוד קבוע, כדאי לשמור אותו במקום נגיש או לשמור את הודעת הדוא״ל המכילה אותו, אך בכל מקרה ניתן לשחזר אותו בכל עת. אם מסיבה כל שהיא אתם רוצים לשנות אותו , אנא פנו לתמיכה -support@sartan.info).

 

אני לא מצליח להירשם ל״איזור האישי״ מה לעשות ?

ההרשמה הראשונה היא תהליך פשוט שלוקח מספר דקות. תתבקשו להכניס מספר פרטים בסיסיים אודותכם ו…אתם רשומים (קוד המשתמש הוא כתובת הדוא״ל שלכם והסיסמא היא מה שבחרתם). בהרשמה קיימים רק שני שדות חובה – שם פרטי ושם משפחה. כל שאר הפרטים הם אינם חובה וניתן למלא אותם או לשנות אותם בשלב מאוחר יותר. כאשר קיים נתון שנראה שהוא שגוי או חסר השוליים שלו ייצבעו באדום וכך תוכלו להבין איפה קיימת בעייה. להזכירכם כי תעודת הזהות מכילה 9 ספרות כולל את ספרת הביקורת  אם בכל זאת לא הצלחתם בתהליך אנא פנו לתמיכה (רצוי שתשאירו גם מספר טלפון שנוכל לעזור בצורה יעילה יותר)

 

חייבים להכניס את מספר הזהות ?

לא חייבים, אבל זה רצוי. מספר הזהות אינו שדה חובה במאגר הנתונים אבל כדאי מאוד להכניס אותו (ולהקפיד על כל הספרות כולל ספרת הביקורת).  תעודת הזהות שלכם לא נשמרת במערכת (!) אלא מוצאת ממנה בתוך 24 שעות ומועברת לקובץ שנמצא על מחשב שלא מחובר לאינטרנט. במערכת יישארו רק ארבע הספרות האחרונות של מספר הזהות וזאת כצעד לבטחון נוסף שאכן מדובר בכם. דרך אגב, גם שם המשפחה לא נשמר במערכת אלא רק האות הראשונה שלו (וזו גם הסיבה שמספר הזהות חשוב, שיישארו 4 ספרות ממנו). במערכת נשארים הנתונים הבאים : שם פרטי, אות ראשונה של שם משפחה, ארבע ספרות אחרונות של מספר הזהות, מין ותאריך לידה. בצורה כזו, גם אם עלולה להיות פריצה לאתר (למרות מנגנוני האבטחה הקפדניים שלו כולל הצפנת ssl שהיא הטכנולוגיה המקובלת להצפנת נתונים ברשת), לא יהיה ניתן לעולם לדעת מי זו ״שרה כ. 6782 שהיא בת 54״. חשיבות תעודת הזהות היא גם במידה ושיניתם את כתובת הדוא״ל שלכם ואתם רוצים לעדכן לכתובת החדשה. כתובת זו היא קוד המשתמש שלכם ובאופן כללי היא אינה ניתנת לשינוי. במידה ותרצו לשנותה, נצטרך לוודא שאתם זה אתם, וגם לשם כך יש צורך במספר הזהות המלא. סיבה נוספת הנה מניעת כפילויות, תהליך מקובל המתבצע במאגרי מידע לטיוב הנתונים וגם לשם כך יש צורך בפרט ברור ומלא (היות ו-״שרה כ.״ יש הרבה ….).